Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke ws. afery taśmowej: Służby zostały ośmieszone

dodano 2014-06-16 13:32 w kategorii: Informacje

Zdaniem eurodeputowanego SLD Janusza Zemke, który w radiowej Jedynce komentował tzw. aferę podsłuchową, służby, które odpowiadają za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie nie zdały egzaminu.

Według byłego wiceministra obrony narodowej nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" ujawniły wiele istotnych problemów na szczytach władzy. - Bezpieczeństwo to nie tylko bezpieczeństwo pojmowane przez pryzmat wojska, ale też bezpieczeństwo finansowe - wyjaśnił.

Jego zdaniem afera taśmowa ujawniła wyraźnie luki w ochronie urzędników. - Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze najważniejszych osób w państwie odpowiada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie CBA. Druga sprawa to jest BOR. Jest pytanie, jak BOR zabezpiecza najważniejsze osoby w państwie czy aby nacisk nie jest położony na fizyczne zabezpieczenie - dodał. - Bardzo bym się zdziwił, gdyby szefowie tych służb pozostali na swoich stanowiskach. Te służby zostały ośmieszone - wyjaśnił eurodeputowany SLD.

Janusz Zemke zaznaczył w radiowej Jedynce, że w rozmowie z Markiem Belką Bartłomiej Sienkiewicz mówił o poważnych problemach finansowych państwa i nie można tego lekceważyć. Dodał, że władze kłamią, ponieważ publicznie mówią, że polska gospodarka radzi sobie bardzo dobrze. - Oszukuje się społeczeństwo. To jest coś co mnie wyjątkowo razi - mówił Zemke.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1153455,Afera-tasmowa-Zemke-szefowie-ABW-i-BOR-powinni-zostac-zdymisjonowaniKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.