Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To nie będzie debata tylko o programie SLD.

dodano 2012-10-04 06:24 w kategorii: Kraj

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedział na antenie TVN24, że piątkowa debata społeczno-gospodarcza będzie miała szerszy kontekst i zajmie się problemem kryzysu w skali europejskiej. Leszek Miller potwierdził, że w debacie wezmą udział tacy naukowcy jak prof. Witold Orłowski, prof. Janusz Czapiński, prof. Jacek Raciborski czy  dr Marcin Piątkowski. Nie zabraknie również Ministra Finansów, Jacka Rostowskiego, który wygłosi wykład "KRYZYS STREFY EURO, A SYTUACJA GOSPODARCZA W POLSCE".

Przewodniczący Sojuszu odniósł się też do pytania o debatę, którą szykuje Prawo i Sprawiedliwość, a która ma dotyczyć służy zdrowia. Gdybym był ekspertem od spraw zdrowotnych i gdybym nie miał poglądów lewicowych, to pewnie bym wziął udział w takiej debacie - powiedział Miller. Dodał, że to dobrze, że tego typu debaty są organizowane, bo być może coś to zmieni w polskiej polityce. Zaznaczył jednak, że każda tego typu debata organizowana przez partie polityczne będzie nacechowana danym światopoglądem. 
 
Myślę, że jest czas na zmiany systemowe w służbie zdrowia. Alarmujące jest to, co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka. Nigdy nie zdarzyło się to ani w starej, ani w nowej Polsce, by szpital ten zamykał swoje drzwi dla pacjentów - powiedział Szef SLD. Najgorsze według niego jest to, że nie widać jest energicznych działań, by tą sytuację zmienić.
 
Przypomnijmy, że w piątek o 11.00 rozpocznie się w Sejmie debata "ODEPRZEĆ KRYZYS! DOGONIĆ CZAS". Więcej informacji TUTAJ >>> 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.